Recenze M15 A2 rifle

Mám za úkol napsat recenzi na zbraň,která už je abych řekl pravdu má třetí a doufám,že na dlouhou dobu poslední. Musím uznat že i přes menší nedostatky,která tato zbraň má jsem sní nanejvýš spokojen a to je docela co říct. Tag od čeho začneme… Myslím že popisovat krabici je z jistých z cela logických důvodů úplně zbytečné,protože je to jen skořápka toho o co nám od první chvíle opravdu jde. Každopádně pro krabicové „uchyláky“,raději doplním,že krabice ujde.
Teď už ke zbrani. První co vás asi napadne u M16 je její velikost a také to jak se sní manévruje na bojišti či v baráku. Já musím říct že tohle je spíše otázka zvyku a já sám v baráku nemám problém. Samozřejmě je tam určitá nevýhoda oproti rychlosti obratnosti např. s P90. Podle mého názoru jsi kupuji M16 dva typy lidí. Ti kteří napodobují nějakou americkou jednotku,nebo prostě lidi co potřebují mít něco pořádného v ruce. Já osobně patřím k obou dvou typům. Závěrem k její obratnosti bych snad mohl říct,že není vhodná pro lidi menšího vzrůstu. Těm bych doporučoval ať se porozhlédnou třeba po její mladší „ségře“ M4.
Výhodou M16 je velká pažba do které snadno umístíme větší baterku. Po upgrejdu zbraně jsem zvolil baterii NiCd 9.6.V a úplně bez problémů.
Tělo zbraně se mi už po půl ročním využiti zdá pořad jako nové nic se neviklá a vše je jak má být i přepínač střelby zatím nezlobí.Na druhou stranu se mi jednou stalo ze jsem střílel na semi a najednou jsem nemohl zmáčknout kohoutek.Stačilo,ale jen přepnout na auto a párkrát vystřelit a vše bylo jak mělo. Snad u čeho bych se zastavil je Hop-Up, který se základní gumou od CA někdy zlobí. Já jsem u ní zatím zůstal,ale kdyby jste se ji přece jenom chystali vyměnit v žádném případě nedoporučuji Guarder. Sáhněte raději po Systemě,nebo G&P gumce.
Mechabox zbraně je podle mého názoru řešen dost neprakticky,ale to je bohužel dáno tím ze M15 obsahuje mech,který byl vyvinut jako jeden z prvních. Milovník Coltových zbraní se s tím prostě musí vyrovnat a není to nic tak strašného. Pro vysvětlení se jedná třeba o špatné řešení umístění motoru v pažbičce zbraně. Do mechaboxu jsem jsi nechal rovnou od prodejce namontovat upgrejd a to 120(guarder) pružinu a New Bore Up set od CA(vzduchotechnika). Musím říct že už tímto upgrejdem zbraň střílí velmi dobře a přesnost je taky výborná. Co se týče základních mířidel ty patři podle mě k těm nejlepším a dlouhou dobu jsem je používal. Samozřejmě je to věc názoru a zarytí „AKčkáři“ by vás jistě přesvědčily o opaku. Teďka mám na zbrani namontovaný kolimátor ACOG a nemůžu jsi ho vynachválit. I když se někdy trochu děsím když vidím v kolimátoru co ta kulička ve vzduchu dělá. Do budoucna plánuji nakoupit ještě 6,03 mm hlaveň od Prometheuse a granátomet. Myslím že tyto komponenty dovedou zbraň k ještě větší dokonalosti… Určitě dopíšu jak na to zbraň reagovala a jestli to bylo k něčemu dobré. Zvláště granátomet bude mít samostatnou recenzi. Se zbraní jsem opravdu(konečně) spokojen i přes drobné vady,které najdete snad u každé AS guny,je to kvér na který se dá spolehnout. Proto doufám že nezklame ani do budoucna.

1SG Dave




Powered by Fox 76435
Načteno za 0.008297 sekund